Tüm Saç Renkleri

Hint yağı ile Saç Uzatma ve Güçlendirme Maskesi

Sevdiklerinizle Paylaşın

sac_uzatmada_hint_yagi

Daha önceki konularımızda Hint yağının saçlarınızı güçlendirmede ve uzamasını sağlamada ne kadar etkili olduğunu yazmıştık. Şimdi ise yabancı bir siteden aldığımı ve özellikle batıda oldukça populer olan bu maskeyi türkçeye çevirip sizlere sunuyoruz.

Malzemeler

1 tatlı kaşığı Sirke
1 çay kaşığı Gliserin
1 yumurta
Hint yağı 2 çorba kaşığı
Duş başlığı yada plastik bone

Uygulama

Küçük bir kaba gliserin yağını ve sirkeyi dökerek karıştırın. Pürüzsüz olana kadar karışrılmalı ardından yumurtayı ekleyin ve tekrar kaışrırın, son olarak hint yağını ekleyin ve pürüzsüz olacak şekilde tekrar karıtırın.
Daha sonra bu karışımı parmak uçlarınız ile alıp saç diplerinize masaj yaparak yayın. Saçınızın her noktasına sürdüğünüze emin olun. Daha sonra saçlarınızı bir topuz haline getirip toka yardımı ile sabitleyin. Saçınıza bone takın ve ardından sıcak bir havlu ile başınızı sarın 2 saat bekletin.
Bu bekletme karışımın daha etkili olması saç diplerinin ve köklerine yayılması için önemli. Daha sonra şampuan ve saç kremi ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

admin

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

6 thoughts on “Hint yağı ile Saç Uzatma ve Güçlendirme Maskesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir