Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Türkan Şoray Makyajı Nasıl Yapılır ?

Hepimizin hayran olduğu Türkiye’nin ikonu ve değişmez idolü Türkan Şoray’ ın gençken filmlerinde kullandığı makyaj modelini ve yapım şeklini bu yazımda sizlerle paylaşmak istiyorum.

Türkan Şoray makyajında öncelik gözleri iri göstermektir. Bunun içinde kesinlikle göz içlerine kalem çekilmez. Öncelikle göz çevrenizi ten renginizden 1-2 ton açık bir kapatıcı ile kapatıyoruz ve transparan bir fondöten ile sabitliyoruz. Ardından göz kapağımızın bitimine dumanlı bir görünüm vermek için kahverengi tonunda far  uyguluyoruz ve far fırçasıyla dağıtıyoruz. Bu işlemin yapımını BURADAN  inceleyebilirsiniz. Dumanlı görünüm verildikten sonra üst kirpik diplerimize eyeliner ile kuyruklu fazla kalın olmayan bir çizgi çekiyoruz. Asıl önemli olan kısma geldik  tabi ki kirpikler. Kirpiklerin hacimli olması için bolca rimel uyguluyoruz ve kuruduktan sonra tekrar sürüyoruz. Alt kirpik diplerine (içe değil) kalem çekiyoruz ve far fırçasıyla dağıtıyoruz. Son olarak gözlerin iç kısmına siyah kalem sürülen yere beyaz  göz kalemi çekiyoruz. Bu gözlerinizin daha iri görünmesini sağlar..

Köpek Dünyası

 

 

türkan-şoray-makyajı

türkan-şoray-makyajı1

türkan-şoray-yeşilçam

Yazar Hakkında
Toplam 3477 yazı
Naz Kaya
Naz Kaya
Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;
Şunlar da ilginizi çekebilir
Makyajda En İyi 7 Eyeliner
Neon Makyaj Nedir? Nasıl Uygulanır ve Örnek Makyajlar
Pirinç Suyu / Sütü Nasıl Yapılır?
Kabızlık için Duphalac Kullanımı ve Muadileri

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara