Tüm Saç Renkleri

Yüzümüz neden sarkar ?

Sevdiklerinizle Paylaşın

Yüzümüz sadece yaşımızın ilerlemesi sebebiyle sarkmaz. Bazı çevresel faktörler de bunu hızlandırır. Sigara kullanmak, fazla solaryuma maruz kalmak, sık kilo alıp vermek bu faktörlerden bazılarıdır.

Yüzümüz ilk olarak göz çevresi ve kaş bölgesinden sarkmaya ve çökmeye başlar. İlerleyen zamanlarda dudakların kenarları ve yanaklar aşağıya doğru sarkmaya başlar. Yüzünüze bakıldığında sanki birşeye üzülmüş gibi görünürsünüz. Gözle görülecek şekilde yüzde sarkma ve deformeler, genelde 40 yaş ve üzerinden sonra ortaya çıkar.

Yüz sarkmaları için neler yapılabilir?

Sarkmalar yeni başladığında önlem almak onları geciktirebilir. İlk çizgileriniz oluştuğunda botoks, lazer gibi tedavi yöntemlerine gidip çizgileri kolayca eski hallerine çevirebilirsiniz. Ayrıca sarkmaları önleyici vitamin ve mineralleri cildinize düzenli uygulamalısınız. Sarkmalar için uygulanan etkili yöntemlerden biri olan derin ultrason ve lazer ile iyileşme 2-6 ay gibi sürmektedir. Sarkmalar ilerlemiş ise yüz ve boyun bölgesinde kulağa doğru germe işlemi yapılmaktadır. Bu konular hakkında estetik cerrahiden detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir