Tüm Saç Renkleri

Saç Rengi Değiştirme Önerileri

Sevdiklerinizle Paylaşın

Saçlarınızın renginden sıkıldınız ve değiştirmek istiyorsunuz.Öncelikle evde saç boyalarını kullanarak saç renginizi değiştirmek istediğiniz de dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır.Örneğin boyatmayı planladığınız saç rengi şimdiki saç renginizden ton olarak çok farklı ise yani sarıyı siyaha ya da kahverengiye dönüştürmek istiyorsanız ya da tam tersi bu pek kolay değildir.
Saçlarınızı aşama aşama boyayarak istenen sonucu elde edebilirsiniz ancak.Bu sayede saçlarınıza vereceği zararı da azaltmış olursunuz.Ayrıca saç boyası kutularının üzerinde yer alan saç renginin tamamen aynısını asla elde edemezsiniz.Saç renginizi açmak istiyorsanız istediğiniz tonun en açık tonunu almalısınız.Koyulaştırmak istiyorsanız da yine istediğiniz saç renginin bir kaç ton açığını almalısınız çünkü her zaman resimdeki rengin daha koyusu elde edilir.
Saçlarınız da turunculuk,kızıllık ve bakır tonları olsun istemiyorsanız küllü saç boyalarını tercih etmeniz gerekir.Daha canlı tonlar ve renkler için altın rengi içeren saç boyalarını kullanmalısınız; balköpüğü,altın kahve.. gibi.
Saçlarınız da farklı renkler varsa örneğin balyaj ya da gölge ve yahut ombre ve siz tamamının aynı renk olmasını istiyorsanız saç renginizi açacaksanız balyajlı kısımları balyajsız kısımlardan sonra boyamalısınız.Bu sayede renkler eşitlenir daha doğal bir görünüm elde edersiniz.Saclarinizi koyulastiracaksaniz balyajli olan yani acik renk olan kisimlari once boyayip 15-20 dk sonra tamamina boyayi uygulamalisinuz.
Saçlarınızı boyadıktan en az 1,5 – 2 hafta sonra saç renginiz oturur ve asıl rengini alır bu nedenle arka arkaya  saç boyama işlemlerinizi en az 1 ay ara ile yapmanızı tavsiye ederim.Bu sayede saçlarınızda yıpranmalar azalır.Bu arada saçlarınıza bakım yaparsanız daha da dirençli olacaktır.

*Saç rengini değiştirmek isteyenler şuanki saç rengini,istediği rengi ve ten rengini alttaki yorum kısmına yazarlarsa en kısa sürede cevaplamaya çalışırım..

 

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

3.133 thoughts on “Saç Rengi Değiştirme Önerileri

 1. Merhaba.. Ben evde kendim oriel ile ombre yaptım. Ama dibime ellemedim. Bu ombreler cok sarı ve eşit oldu çizgi gibi bunlardan nasıl kurtulabilirim. Kendi rengim kumral ve dibime ellemek istemiyorum lütfen bir çözüm yardımcı olur musunuz noluuur 🙁

  1. merhaba beren, krepe balyaj uyguladın sanırım, 7.1 küllü sarı ve 6.1 i karıştırıp balyaj olarak dağıtarak renkleri tekrar boya. geçiş hatları dağılacaktır. sevgiler.

   1. Evet krepe atarak yapildi yada koleston 5.0 ile o balyajli yerleri boyasam olur mu ki ışıltı gibi mi durur akinca sizce ne yapmalıyım kafam çok karıştı çünkü 🙁

    1. Merhaba tekrar beren, Mutlaka küllü sarı kullan, kızıl varsa kapatır. koleston 5.0 ile 6.1 karıştır. Herhangi bir sorun kalmayacaktır, sonucu buraya mutlaka yaz. Sevgiler.

 2. Merhaba
  Saçımızı yeni bronz kahveye boyadık biraz kızıl gibi durduğu içn eski rengine sarıya dönük açık kumrala çevirmek istiypruz. Boyadığımız 1 hafta kadar oluyor. İstediğimiz renk için hamgi renge boyamalıyız acaba?

  1. Merhaba buse kızıllığı alması için küllü sarı 7.1, 8.1 saç boyalarına boyarsan istediğin sonucu alırsın. Sonucu buraya mutlaka yaz sevgiler.

 3. Saçıma balyaj yaptırdım ben 3 renkli bir geçiş ve daha kalın hatlar istemiştim resimde gösterdim fakat 80 lerin balyajını attı bana kahve saçımın üstünde çiğ sarı yolunmuş gbiyim. Üstüne altın kahve boyasam gölgeli yumuşak bir görünüm olurmu.

  1. Merhalar ayşe hanım, röfleye çok alışmış sanırım kuaförünüz. evet boyadığınız taktirde daha yumuşak bir geçiş olacaktır, sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir