Ameliyatsız Kirpik ekimi FUE yöntemi

zamedya

FUE YÖNTEMİ NEDİR?

Estetik girişimlerin bu son teknoloji ürünü yöntemi FUE yardımı ile, neşter dahi kullanmaya gerek kalmadan, dolayısı ile de hiç bir enfeksyion riski yaratmadan, tamamen bireyin kendine ait saç telleri kullanılarak kirpik ve kaş ekiminin gerçekleştirilebildiğini ifade ediyor Dr. Alper Tuncel.

FUE tedavisi nasıl uygulanmakta?

“Uygulama yaklaşık bir buçuk saat sürmekte ve sonrasında ise, uygulamanın gerçekleştirildiği birey günlük yaşamına derhal geri dönebilmektedir. Kaş ve kirpik yoğunluğunun arttırılması için ise, bu uygulamanın çoğu zaman bir defa daha gerçekleştirilmesi yeterli olabilmektedir.”
Tuncel, sözlerine şöyle devam ediyor: “Uygulamadan 2 ila 3 saat sonrasında kişi kendini toparlayarak evine dönebilmektedir. Gözlerde meydana gelen ödem dışardan gözlemlendiğinde pek fark edilmemektedir. Bu tür şişlikleri gidermek için ise hastaya buz tedavisi uygulanabilir.Kaş ve kirpiklerin ekiminin gerçekleştirilmesini takiben yedi gün içinde bu kökler yeni yerlerine uyum sağlayabiliyorlar. Ekimi yapılan alandaki kan damarları sayesinde beslenerek bu yeni kaşlar ya da kirpikler canlılık kazanmaktadırlar. Sonuç itibarı ile de, yaşam süresinde bir daha dökülmeyen ve kişinin dilediği gibi kullanabileceği, istediği şekli uygulayabileceği tamamen doğal kirpikler sağlanmış oluyor.
Uygulamayı Takip Eden ilk 24 saat Çok Önemli!
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel, FUE tekniği kullanılarak kirpik ve kaş ekimi gerçekleştirilirken ense bölgesinin donör olarak kullanıldığını, açıklığın vaziyetine göre ise 200 ila 600 saç kökün kaş ekimi için kafi geleceğini belirterek, bu işlemin sonrasındaki dönemlerinde de tıpkı saç ekimine benzediğini, dolayısı ile de ekim işlemini takip eden ilk 24 saat dahilinde kaş ve kirpiklere kesinlikle su teması olmaması gerektiğini hatırlatıyor. Tuncel: “Saç telleri ekildikten sonra bir ay boyunca dökülmeye devam edecek ve üç ay sonra ise kaşlar yeniden çıkmaya başlayacak. Bu gerçekleşmeye başladığında, parmaklar yardımı ile kaşların çıkış istikameti doğrultusunda kaş bölgesine masaj uygulamak,  kaşlara yön vermek adına oldukça faydalı olmaktadır” diyor. Nitelikleri itibarı ile ekimi gerçekleştirilen kirpikleirn saça benzer özellikler göstereceğini ve çabucak uzayacağını, dolayısı ile de kirpik şekillendirmek için kullanılan araçlar yardımı ile kirpiklerin zaman zaman kesilmesinin ve düzeltilmesinin uygun olacağını belirten Tuncel, estetikte son teknoloji FUE tekniği ile kadınların ok gibi kirpiklere ve yay gibi kaşlara sahip olmalarının yalnızca bir kaç saat içinde mümkün olabildiğinin altını bir kez daha çiziyor.

Yazar Hakkında
Toplam 5635 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Pirinç Suyu / Sütü Nasıl Yapılır?
Kabızlık için Duphalac Kullanımı ve Muadileri
Betaserc Nedir? Kullananlar ve Muadilleri
Yüz Tipi Nasıl Belirlenir

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara