Tüm Saç Renkleri

2. El Gelinlik mi? Gelinlik Kiralamak Mı?

Merhaba Arkadaşlar hem kendimin hem de yakın arkadaşımın gelinlik alma sürecinde Kiralamak mı ? ikinci el mi? Yok Satın almak mı? daha uygun , artıları ve eksileri ile bu üç eylemin de gerekliliklerini ve zorluklarını size anlatmak istiyorum. Umarım gelinlik alma sürecinde bu makale işinize yarar.

Ben Gelinliğimi Kiraladım ve Pişman değilim

Gelinlik kiralamak için bir kaç bilgiyi bilmenizde fayda var.

Gelinlik kiralamak ile satın almak arasında yaklaşık %10 – %15 gibi bir fark var arkadaşlar. Gelinlik kiralamak sanıldığı gibi bir başkasının kullandığı gelinliği giymek değildir. Kiraladığınız gelinliği ilk defa siz giyersiniz ve size göre özel diktirilebilir. Ancak belli bir süre sonra geri vermek zorunda kalırsınız. Peki bu gelinlikler sonrasında ne yapılır?

Bu gelinlikler sonrasında temizlenir tadilattan geçirilir canlandırılır ve vitrine konur arkadaşlar. Vitrine konulan gelinlikler de eğer daha uygun fiyata mankenin üzerindeki gelinliği almak isteyenler olursa daha uygun fiyata satın alırlar.

Örneğin: Ben gelinliğimi 3.5 tl’ye kiraladım. 20 gün sonra iade ettim. Sonra Bu gelinliği vitrine mankenin üzerine çıkardılar ve 2.500 tl’ye sattılar.

Yani 2. el gelinlik aslında mankenin üzerinde satılan vitrindeki gelinlik oluyor arkadaşlar.

Kuzenim 2.El gelinlik Aldı Ama Çok Uğraştı

Kuzenim biraz da eşine destek olmak ve maddi zorluklar nedeni ile 2. el Gelinlik arayışına girdi. İkinci el gelinliklerde bilmeniz gerekenleri madde madde size anlatacağım.

2. el gelinlik mi? gelinlik kiralamak mı? 1

Arkadaşlar ikinci el gelinlikleri Dolap, Modacruz, gibi internet sitelerinde bulabileceğiniz gibi bazı moda evlerinde de bulabilirsiniz. Ancak onlar tabii 2. el demez vitrindeki gelinliklerin kullanılmadığını iddia ederler ( genelde 2. eldir)

Önemli : İkinci el bir gelinliği kesinlikle üzerinizde denemeden satın almayın derim. Bunu nasıl başarırsınız bilemiyorum ama gelinlik alacaksanız mutlaka gelinliği deneyin.

Ben Daha önce dolap uygulamasından 2 adet elbise alıp ikisini de daha sonra kullanamayan bir kadınım. Varın gelinlik modelini siz düşünün.

Beden ölçülerine dikkat edin ancak her zaman beden ölçüleri ile gelinliğin ölçüleri bir birini tutmuyor.

Sonuç: Sonuç olarak kuzenim tam 12 kişi ile 2. el gelinlik için yazıştı. Bunlardan 2’i ile denemek konusunda anlaştı. 2. denediğini aldı. Bu süreç yaklaşık 20 gün sürdü. Satın aldığı gelinliğin Markası Akay’dı ve Sıfır fiyatı 3.500 tl idi. Kuzenim iyi bir pazarlıkla 700 tl’ye aldı.

2. el gelinlik mi? gelinlik kiralamak mı? 2

Sıfır Gelinlik Aldığına Pişman Olmak

Arkadaşlar sıfır gelinlik aldığınıza ancak gelinlik ile işiniz bittiğinde ve nerelerde saklayacağınızı bilemediğinizde pişman olabilirsiniz. En iyi değerlendirme koşulu satmak olabilir. satarken de alacak kişinin üzerinde denemesine şans vermenizi tavsiye ederim. Zira siz de satın alabilirsiniz. Ya da maddi durumu olmayan birine hediye de edebilirsiniz.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et