Adil Özışık Zara Twist Mango Tally Weijl HM Hotic İpek Yol Koton Armine Setrms Kayra Vakko Vakkorama

Tesettür Giyim Modasının Yıldızı Parlamaya Devam Ediyor

Yazar :
tarafından 04.10.2017 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Tesettür elbiseler renkleriyle ön plana çıkıyor

Günlük ya da iş elbise modelleri fark etmeksizin, kadınlar için şık olmanın önemi herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu konuya son dönemlerde daha da yoğunlaşan modacıların tasarımları da, kesinlikle birbiriyle yarışır durumda. Günümüz tesettür elbise tasarımları incelendiğinde, geçmiş dönemlerdeki klasikleşen renklerin dışına çıkıldığı hemen fark edilebiliyor.

Bunun yanı sıra farklı modellere sahip olan tesettür elbise tasarımlarının da göz çarptığını söylemek hiçte yanlış değil. Özellikle yaz ayları için kullanılan kumaş renklerine bakıldığında sarı, pembe tonları, krem ve açık yeşil renk tonlarının hemen fark edilen renkler olduğu görülüyor. Elbise tasarımlarında düz renklere yer verildiği gibi, kendiliğinden desenli olan tesettür elbise modellerinin sayısının da oldukça fazla olduğu görülebiliyor. Böylelikle bilhassa irili ufaklı çiçek desenlerine sahip olan elbise modelleri, ön plana çıkartılıyor. Ağırlıklı olarak uzun ve ince kumaşların kullanıldığı tiril tiril uçuşan etek kısımlarına sahip olan elbiselerin, fazlasıyla tercih edildiği gözlemleniyor. Şıklığın, renklerin asaletiyle buluşturulduğu elbiseler, her zaman olduğu gibi yine ilgileri üzerlerinde toplamayı başarıyor.

Tesettür abiyelerdeki sadelik göz kamaştırıyor

Özel günlerde kadınların şıklık yarışı her zamankinden daha fazladır. Bu nedenle de hazırlanan tesettür abiye tasarımlarında, herkese hitap edebilecek birbirinden değişik ama sade modellere ağırlık verildiği görülüyor. Sadeliğin aynı zamanda zarafeti de simgelediği, daima söylentiler arasında yer alıyor. Ancak bu söylentinin gerçeklikteki payı da hiçbir zaman inkar edilemiyor. Bu nedenle tesettür abiye modellerine şöyle bir göz atıldığında, kumaşla aynı renkte olan kendiliğinden işlemeli malzemenin kullanıldığı ve tesettür elbise üzerinde belli kısımlarda kullanılmış olması en gerçekçi kanıtı oluyor.

Tesettür elbiseler için yeni tasarımlarda genellikle bilekte biten etek boylarının kullanıldığı dikkatlerden kaçmıyor. Bu sayede giyilen topuklu ayakkabılara takılma ihtimali de ortadan kaldırılmış gibi gözüküyor. Kadınlar için kesinlikle konforlu kullanım özelliği kazandıran bu boy ölçüsü, ilk tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor. Tüm bunların dışında ayrıca asimetrik kesimin yoğun olarak kullanılmasının, tesettür abiye elbiselerine farklı bir hava da kattığı görülüyor. Sadeliğe çok fazla dokunulmadan, en doğal hareketliliğin kazandırıldığı bu detaylarla kadınları cezbeden oldukça fazla alternatif oluşturuluyor.

Tesettür giyimin şıklık yarışındaki parlayışı

Genel itibariyle değerlendirildiğinde, önceki dönemlere göre tesettür giyim modellerinin artık şıklık konusundaki iddiası oldukça fark ediliyor. Hem renklerin çeşitliliği hem de değişik tasarımlara sahip olan elbiselerin günümüzde mağaza vitrinlerinde ve raflarında fazlasıyla yer edinmesi, kadınlar tarafından beğeniyle karşılanıyor. Böylece tesettür giyim alternatiflerinin artması, genç kesimden orta yaşlı kesimdeki kadınlara kadar hitap edilmesini sağlıyor. Aynı zamanda tesettür giyim kıyafetlerinin bir kısmının daha da modern çizgilere sahip olmasından dolayı, tesettürlü olmayan kadınlara da hitap edebildiği görülebiliyor. Bu durum ise, tesettür giyim tasarımlarının daha fazla alıcıya ulaşmasını sağlıyor. Sadelik, şıklık, farklı dizaynlara sahip kesimler ve modeller gibi pek çok detay bir araya getirildiğinde, ortaya muazzam görüntüler çıkıyor. Bu yüzden de kulaktan kulağa yayılan tesettür giyim modası, hemen her kesimden kadının beğenisini kazanmayı başarıyor.

Tüm bu detaylar bir araya getirildiğinde markaların, modacıların ne kadar büyük bir başarıya imza attığının somut göstergesi oluyor. İş yaşantısında da fazlasıyla söz sahibi olmaya başlayan kadınların, günün her zaman diliminde şıklığını koruması için seçeneklere sahip olması son derece mutluluk verici oluyor. Modayı yakından takip edenler için tavsiye edilebilecek en iyi fikir ise, kişisel zevke uygun olabilecek bir alternatif için biraz gezmek gerekse bile mutlaka alıcısını bulacak bir elbise modelinin olduğunu söylemek oluyor.

admin - 5565 Tüm yazılarını görüntüleyin -

2010 Yılında Türkiye’nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır.


Content Protection by DMCA.com
Share the joy
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • Tesettür Giyim Modasının Yıldızı Parlamaya Devam Ediyor başlıklı makale;
 • Tesettür Giyim
kategorilerine eklendi.

Peki siz ne düşünüyorsunuz ?

saç renkleri Saç Boyama Soru Cevap Saç Renkleri Kataloğu