Adil Özışık Zara Twist Mango Tally Weijl HM Hotic İpek Yol Koton Armine Setrms Kayra Vakko Vakkorama

Tesettür Giyim Modası İlgi Çekmeye Devam Ediyor

Yazar :
tarafından 04.10.2017 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Tesettür modası göz dolduruyor

Her kadın güzelliğini ve şıklığını yansıtabilecek şekilde olmak ister. Bunun için de kişisel bakımının yanı sıra kıyafetlerine de oldukça dikkat eder. İşte bu nedenle de modanın en sıkı takipçisidir. Moda artık hem tesettür hem de tesettürsüz kıyafetleri kapsayan bir yön çizmeye başladı. Bu nedenle de modayı takip eden kadınların sayısı da fazlasıyla artmıştır.

Günümüz tesettür modası ise, bambaşka bir hal aldı. Şıklığıyla göz kamaştıran modeller ve tasarımlar, hem markaların hem de tasarımcıların kreasyonlarını süslemeye başladı. Sade olan tesettür giyim modellerinden, gösterişli ama bir o kadar zarif modellere kadar pek çok alternatifin oluşturulduğu gözlerden kaçmamaktadır. Elbiseler, feraceler, tunikler ve takımlar olmak üzere pek çok giyim stilinde göz dolduran modellerin vitrinlerdeki yerini aldığı gözlemlenmektedir. İşte bu nedenle en fazla ilgi gören tesettür giyim kıyafetleriyle ilgili haberler vermek oldukça faydalı olacaktır.

Feracelerin günlük yaşama yansıyan şıklığı

Ferace modelleri, dış giyim olarak fazlasıyla tercih edilen kıyafetler arasında yer alır. Günlük yaşantıda olduğu gibi özel gecelerde de rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. Bu nedenle de kadınların birbirinden hoş ve şık ferace modellerine sahip olduğu görülebilmektedir. Peki, ferace modellerinde hangi renkler, modeller ve stiller ön plana çıkmaktadır? Bu sorunun cevabı çok basit. Sade ama kendiliğinden desenli ya da aksesuarlı ferace modelleri daha fazla kullanılmaktadır. Düz bir renk kumaştan dikilen feraceler, kol kısımlarındaki etek uçlarında kullanılan ponponlar veya kumaş rengindeki desenlerle hareketlendirilmektedir. Bazı modellerde kemerler feracenin tamamının dikildiği kumaştan oluşturulurken, kimisi de lastikli yapıya sahip kalın kemerlerle süslenmektedir.

Tercih tabii ki tamamen kişisel zevke kalmaktadır. Bu nedenle ferace modelleriyle ilgili paylaşılan bilgiler gözlemlerle elde edilen kulaktan kulağa yayılacak haber niteliğindedir. Feraceler için iki boy seçeneğinin kullanıldığı dikkat çekiyor. Tamamen uzun olan boy ölçüsü ve diz üstünde kalan, daha çok vücudun basen bölgesine yakın kısalıktaki boy ölçüsü. Ara boyun ise tercih edilmediği görülüyor. Her iki ferace seçeneğinin de kullanılabileceği farklı kıyafetler söz konusudur. Ancak özellikle soğuk havalarda kullanım için uzun boy ölçüsüne sahip olan modellerin sıklıkla kullanıldığı göze çarpıyor. Diğer zamanlarda ise kısa boy olan ferace modelleri çok daha rahat bir şekilde kullanılabiliyor. En sık kullanılan kumaş rengi olarak da yerini siyah rengin hemen arkasından gelen kırmızı renk alıyor. Fakat daha sakin renkleri sevenler için de petrol yeşili ve kahvenin tonlarının kullanıldığı görülüyor. Peki, dış giyim haricinde başka hangi tesettür kıyafeti en fazla ilgiyi görüyor? Elbette tunikler. O zaman sıradaki konu tunik modelleri.

Tunik modellerinin sergilediği farklı stil

Günlük yaşantıda kadınları kurtaran bazı kıyafetler vardır. Yani, giy ve çık diye adlandırılabilen pratik kıyafetler. İşte bu kıyafetlerden bir tanesi tunik modelleridir. Tunikler klasik modellere sahip olduğu gibi, günümüzde farklı stilleri yansıtan modellerle de kadınların karşısına çıkabiliyor. Özellikle asimetrik kesime sahip olan tunikler, artık gün içerisinde her saatte rahatça kadınlar tarafından kullanılıyor. Hatta özel günler için de dizayn edilen uzun ve asimetrik kesimli saten kumaştan oluşan tunik modelleri, son derece estetik bir görüntü oluşturuyor. Rahat kullanımı, şıklığı ve sadeliğiyle de kadınların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Bazı tunikler içinse kumaş üzerine dikilmiş olan kolye aksesuarı dikkat çekiyor. Bu durumda bir taşla iki kuş vurmuş olan kadınların, yüzlerinin tebessüm etmesini sağlıyor. Ayrıca tuniklerdeki stil değişimiyle tesettürlü olan kadınlara hitap edildiği gibi tesettürlü olmayan kadınlara da hitap edildiği görülüyor. Böylelikle de ilgisi çekilen kadın grubunda da artış oluyor.

admin - 5565 Tüm yazılarını görüntüleyin -

2010 Yılında Türkiye’nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır.


Content Protection by DMCA.com
Share the joy
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • Tesettür Giyim Modası İlgi Çekmeye Devam Ediyor başlıklı makale;
 • Tesettür Giyim
kategorilerine eklendi.

Peki siz ne düşünüyorsunuz ?

saç renkleri Saç Boyama Soru Cevap Saç Renkleri Kataloğu