Adil Özışık Zara Twist Mango Tally Weijl HM Hotic İpek Yol Koton Armine Setrms Kayra Vakko Vakkorama

Kelebek Kolyeniz İle Huzura Yelken Açın

Yazar :
tarafından 14.07.2017 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

Kelebek kolye uzun süreden beri kadınların süs eşyası olarak kullandığı en önemli takıdır. Anlamının derinliğiyle bu takı hemen her dönem moda olmayı sürdürmüş aksesuarlardan bir tanesidir.

Kadınlar kendilerini nasıl süsleyeceklerini hemen her dönem bilmişlerdir. Kolye denildiği zaman 40 bin yıllık geçmişe sahip özel bir üründen söz edilmektedir. Günümüzde sadece süs eşyası olarak kullanılan kolyeler geçmişte statünün göstergesi olarak kullanılmış, kişinin toplumda edinmiş olduğu yer taktığı kolyeyle anlaşılmıştır. Avcılık dönemlerinde avlamış oldukları hayvanların çeşitli uzuvlarından yapılan kolyeler gücün simgesi haline gelmiştir. Zaman içerisinde gelişen kolyeler kadınlar kadar erkeklerin de kullandığı aksesuarlar arasında yer almaktadır. Kelebek kolye uzun zamandan beri kadınların taktığı hem şıklığıyla göz dolduran hem de anlamıyla kişinin ruhuna huzur duygusu kazandıran özel bir üründür. Kolye ucu olarak kullanılan kelebek figürü huzuru, ruhun olgunlaşmasını, dinamizmi ve gençliği simgelemektedir. Saf ve masum bir sevgiye dikkat çeken kelebek figürü bayanların boynunda oldukça zarif bir görüntünün oluşmasını sağlamaktadır. Geçmişte uzak doğuda ve yunan uygarlıklarında sıkça kullanılan kelebek figürlü kolyeler, özellikle yunan sanatında ruhun olgunlaşmasını simgelemesiyle ön plana çıkmıştır. Kelebeğin en güçlü yanı değişimi simgelemesidir. Bu nedenle kelebek kolye kullanan bayanlar gelecek için değişimi kabullenmiş, naif ama bu naifliğin içerisinde bir kendine güven gizleyen kişiler olarak kabul edilirler.

İsime Özel Kolyeler

Kadınların en fazla tercih ettiği kolye modelleri arasında kelebek kolyelerle birlikte isim kolyeler de bulunmaktadır. İsim kolye bir kişiye verilebilecek en özel hediyelerden bir tanesidir. İsmin boyunda taşınması ilk üretiminin yapıldığı günden beri revaçta olan ve hiç sona ermeyen bir uygulamadır. İsim kolyeler gümüş, altın gibi materyallerden üretilebileceği gibi altının farklı renkleri olan beyaz altın ve rose altın gibi seçeneklerle de tasarlanabilmektedir. Farklı tasarımlarla sunulan isim kolyeler taşlarla zenginleştirilerek hoş ve özgün çizgiler yaratılabilir. Aşkın pekiştirilmesi noktasında en verimli olanağı sunan isim kolyeler sevgililerin isimlerini içerebileceği gibi isminizin Arapça yazımı da bu kolyelerle sağlanabilmektedir. Dilediğiniz ismi üstüne yazdırarak kullanabileceğiniz isim kolyeleri dilerseniz bebeğinizin ilk adım kolyesi olarak da satın alabilirsiniz. Farklı yazı stillerinin kullanılabildiği isim kolyelerde ismin harfleri yan yana yazılabildiği gibi daha gösterişli bir form yakalamak için alt alta yazım da yapılabilir.

Mor Takı Tüm Kolye İhtiyaçlarınızda Yanınızda

Kadınların vazgeçemediği aksesuarlar arasında yer alan kolyeleri satın alabileceğiniz mortaki.com, diğer takı firmalarından farklı olarak size özel tasarım uygulamalarına imza atmaktadır. Takı seçiminizde tamamen özgür olacağınız Mor Takı ürünleri alım aşamasında dilediğiniz materyalde, dilediğiniz ayarda ürünleri seçebileceğiniz gibi taş seçenekleri içerisinde tercih edeceğiniz ürünlerle tasarımlarınıza ışıltı katabilirsiniz. İsim kolye, kelebek kolye gibi çeşitlerden başka otantik kolyeler, düğün kolyeleri, klasik kolyelerin yer aldığı Mor Takı aynı zamanda sezonun trend kolye modellerini de size sunmaktadır.

admin - 5565 Tüm yazılarını görüntüleyin -

2010 Yılında Türkiye’nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır.


Content Protection by DMCA.com
Share the joy
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • Kelebek Kolyeniz İle Huzura Yelken Açın başlıklı makale;
 • Takı-Aksesuar
kategorilerine eklendi.

Peki siz ne düşünüyorsunuz ?

saç renkleri Saç Boyama Soru Cevap Saç Renkleri Kataloğu